Coś o Nas, Dla Was!

Trochę o nas…

Serdecznie zapraszamy do Współpracy

Kim jesteśmy?

Odkąd pamiętam, w naszej rodzinie był obecny pies. Na samym początku przygody z zaprzęgami, był to ukochany owczarek niemiecki o imieniu Dis. To on towarzyszył naszej pięknej Nuce (Alaskan malamut) ucząc ją jak pracować w zaprzęgu. I tak się zaczęło… Nawet nie wiem kiedy z dwóch psiaków zrobiło się ich kilkanaście Pamiętam jako dziecko mojego Tatę spędzającego na treningach każdą wolną chwilę, jak w zimie wracał z brodą pełną sopli i błyskiem w oczach lub po jesiennych treningach w błocie od stóp po głowę.

To w tamtym czasie, wraz z niezawodnym teamem Ajusem, Atlem, Ashtonką i Ajshą (Syberian Husky), zdobywał Mistrzostwa Polski w wyścigu psich zaprzęgów. Niejednokrotnie zawdzięczał im szczęśliwy powrót do domu, gdy pogoda stwarzała naprawdę trudne warunki lub gdy niedźwiedzie przebudziły się z zimowego snu. Pamiętam jak razem z Tatą wieczorami przemierzaliśmy zaprzęgiem doliny, współpracując z psami. Wtedy obcowanie z nimi i z niezwykłą naturą było czymś magicznym. Każdy psiak – a od ponad 30 lat było ich wiele – był członkiem naszej rodziny, tak samo traktowanym i kochanym.

Czasami życie wśród takiej ekipy nastręczało pewnych wyzwań bo jednak haszczaki są „wyjątkowymi” psami ale właśnie tą rasę pokochaliśmy. Z upływem czasu, gdy psiaki stawały się starsze i startowanie w zawodach zeszło na dalszy plan, zaczęliśmy dzielić się naszą pasją z innymi i pokazywać, czym są przejażdżki psim zaprzęgiem. Tak właśnie zrodziła się nasza rodzinna firma, którą tworzymy razem z Mamą – to ona z troską wspiera nas „od zaplecza” oraz z wielkim pasjonatem psów – Tatą zwanym „Janem Jagódką”, dość barwną i szeroko rozpoznawalną postacią o długiej siwej brodzie. Od lat przybliżamy Wam wspólnie niesamowity świat psów zaprzęgowych, które darzymy wielkim uczuciem. Na przekór różnym przeciwnościom jakie pojawiały się po drodze, z 4 psów, przybyło nam kilkanaście. 

Nie tylko haszczaków ale i mieszańców alaskan husky. Każdy z nich jest wyjątkowy, każdy ma niepowtarzalny charakter i usposobienie. Obserwowanie, jak potrafią się komunikować i współpracować, jest czymś wyjątkowym, zwłaszcza dla tych, którzy są uważni i zaciekawieni tymi niezwykłymi stworzeniami. Będzie nam niezmiernie miło gdy zasiadając w saniach, razem z nami poczujecie wiatr we włosach lub gdy na chwilę sami staniecie się musherami stając na płozach i prowadząc zaprzęg. Zapraszamy do tej wyjątkowej przygody, blisko zwierząt, gdzie wśród różnych warunków przyrody można poczuć radość prawdziwego obcowania z naturą. 

Przybywajcie! Zapraszamy!